طرح درمان اندودنتیکس

بدون دیدگاه
طرح درمان اندودنتیکس

طرح درمان اندودنتیکس

قطعا یکی از خاطرات مشترک همه ی دانشجویان دندانپزشکی در بخش اندو، طرح درمان اندودنتیکس و پر کردن پرونده بخش اندو بوده و هست و خواهد بود که خیلی اوقات با مشکلات زیادی در این راه رو به رو شدند!

پرونده ای به نسبت طولانی (البته قطعاً نه به اندازه ی بخش پریو) به همراه کلی اطلاعات مفید که می شه ازش کسب کرد.

قدم اول مربوط به گرفتن تاریخچه و معاینات بالینی و رادیوگرافیه که ماشالله و خدا رو شکر همه استادین و این قدم رو به راحتی می گذرونین، خیلی راحت.

ولی در قسمت بعد! وقتی به قسمت بعدی یعنی قسمت تشخیص صحیح و طرح درمان می رسه دقیقاً می شه مرحله ی درنگ و نقطه ضعف هر دانشجویی که در اون لحظه حس می کنه.

الآن می خوایم یه بار برای همیشه این تفاوت ها رو با هم خوب یاد بگیریم تا تشخیص های درست تر و البته بهتر و دقیق تری در آینده داشته باشیم و وقتی در بخش، حین پر کردن این قسمت از پرونده ایم به راحتی ازش بگذریم.

Image 27 07 20 08 37

اگه به این تصویر خوب دقت کنید، تفاوت های تشخیص پالپی نرمال، پالپیت برگشت پذیر و پالپیت برگشت ناپذیر بدون علامت و پالپیت برگشت پذیر علامت دار و البته نکروتیک رو در سمپتوم ها، رادیوگرافی ها و تست پالپ و تست پری اپیکال به خوبی تشخیص خواهید داد.

در ادامه تفاوت های تشخیص پری اپیکال نرمال، پالپیت برگشت پذیر و پالپیت برگشت ناپذیر بدون علامت و پالپیت برگشت پذیر علامت دار و البته نکروتیک رو در سمپتوم ها، رادیوگرافی ها و تست پالپ و تست پری اپیکال به خوبی تشخیص خواهید داد.

فهرست