افزودن محصول در پنل فروشنده | آموزش قراردادن محصول

اگه دوست دارید افزودن محصول رو بخوبی یاد بگیرید این مقاله رو تا انتها مطالعه بفرمایید.

قدم اول برای افزودن محصول مراجعه به منوی مدیریت فروشگاه > افزودن محصول است، مشابه تصویر زیر عمل کنید;

1

بعد از انتخاب گزینه افزودن محصول، به صفحه افزودن محصول وارد می شوید که صفحه ای مشابه تصویر زیر است.

2

نوشتن عنوان و توضیحات و قیمت اصلی و فروش فوق العاده برای اضافه کردن محصول

3

همانطور که در تصویر مشخص کردیم عنوان محصول رو در قسمت بالا و توضیحات محصول رو در قسمت پایین وارد کنید.

و در فیلد بعدی قیمت اصلی و قیمت فروش فوق العاده را وارد کنید.

اضافه کردن عکس محصول

در قسمت تصویر محصول که در تصویر زیر مشخص کردیم ، تصویر اصلی محصول که در بالای صفحه محصول به نمایش درمیاد رو انتخاب کنید، در پایین هم از بخش گالری محصول، اگه محصول دارای عکس از زاویه های گونانون هست رو در قسمت گالری محصول وارد کنید.

4

بخش دسته بندی ها

در این بخش میتوانید دسته‌بندی برای محصول و برچسب را انتخاب کنید تا محصول منتشر شده در دسته بندی و برچسب‌هایی که انتخاب کردید نمایش داده شوند.

5

بخش فهرست موجودی

بخش فهرست موجودی شامل 2 قسمت است که شامل موارد زیر است:

شناسه محصول:

در قسمت شناسه محصول شما می تونید برای محصولات خود یک شناسه انتخاب کنید.

مدیریت موجودی

برای مدیریت تعداد محصولات می تونید مدیریت موجودی انبار ووکامرس رو فعال کنید تا خدای نکرده با عدم موجودی محصول مشتریتون رو از دست ندید.

6

بخش ویژگی ها:

با استفاده از قسمت ویژگی های ووکامرس می تونید ویژگی های مختلفی رو برای محصولات تعریف کنید. مانند برند، گارانتی محصول و …

و سپس توضیحات هر ویژگی را انتخاب کنید. یا از قسمت افزودن جدید، توضیحات جدیدی اضافه کنید.

7
9

و درپایان گزینه ارسال برای بررسی را کلیک کنید. تا محصول شما توسط پشتیبان آکودنت بررسی و به سایت اضافه شود.

افزودن محصول متغیر در پنل فروشنده

در فیلد بالا همانطور که در تصویر مشخص کردیم ،محصول را از حالت «محصول ساده» به حالت «محصول متغیر» تغییر دهید. با این کار تب «متغیرها» نیز به تب هایی که نمایش داده می شوند، اضافه خواهد شد. بعنوان مثال با حالت متغیر می توان چند قیمت برای یک محصول در ووکامرس تعریف نمود.

10

در گام اول باید برای محصول متغیر خود ویژگی اضافه نمایید. برای این کار روی گزینه «ویژگی ها» کلیک کنید تا تنظیمات آن برای شما نشان داده شود.

محصول متغیر در ووکامرس کاربردهای زیادی دارد . به عنوان مثال می توانید رنگ بندی را به عنوان یک ویژگی تعریف کرده و با کلیک روی دکمه افزودن آن را اضافه نمایید. طبق آموزش های قبل تنظیمات مربوط به رنگ بندی را انجام دهید.

  1. در باکس اطلاعات محصول روی تب ویژگی ها کلیک کنید.
  2. و ویژگی دلخواه خود را انتخاب کنید
  3. اگر ویژگی مورد نظر شما موجود نبود، درپایین صفحه از کشوی “اضافه کردن ویژگی” ویژگی دلخواه خود را اضافه کنید .
  4. گزینه “استفاده برای متغیرها” را در حالت فعال قرار دهید.
11

نکته ای که در هنگام تعریف محصول متغیر باید در نظر داشته باشید این است که اگر می خواهید ویژگی های مشخص شده برای محصولاتتان به صورت متغیر نمایش داده شود، حتما باید گزینه «استفاده برای متغیرها» را فعال کنید.

بعد از به اتمام رساندن تنظیمات مربوط به ویژگی ها زمان آن می رسد که ادامه تنظیمات مربوط به متغیرها را از طریق تب «متغیرها» دنبال کنید.

12

می توانید قیمت متفاوتی را برای هر یک از ویژگی ها تعیین کنید. به عنوان مثال شاید رنگ مشکی یک محصول نسبت به رنگ سفید آن، قیمت بیشتری را داشته باشد.

فرض کنید ویژگی «رنگ بندی» را اضافه کرده اید و می خواهید در کنار آن ویژگی «سایز» نیز نمایش داده شود. به همین منظور باید همانند روش گفته شده متغیر «سایز» را نیز اضافه نمایید. حال فرض کنید می خواهید مشخص کنید که برای هر رنگ چه سایزهایی موجود است. برای اینکار می توانید از طریق باکس «+» موجود در پایین متغییر ها اقدام نمایید.

با اینکار یک متغیر اضافه می شود که می توانید به عنوان مثال مشخص کنید برای رنگ آبی سایزهای 14 و 15 را دارید. اما برای رنگ سبز فقط سایز 13 موجود است.

بعد از تعیین تمامی موارد و انجام تنظیمات داخلی تمامی آنها روی دکمه «ارسال برای بررسی» کلیک کنید تا تغییرات اعمال شده فرستاده شود.

13
فهرست